TAK Dance KROK mistr ČR 2015 a vicemistr Slovenska 2015 v plesových choreografiích seniorů

Taneční škola TAK Dance KROK si o volných svátečních květnových dnech vytančila hned dva tituly.

Na Mistrovství České republiky 2015 v plesových choreografiích, které se dne 1.5.2015 konalo v překrásném sále Muzea v Chrudimi se se svou seniorskou taneční formací „AFRO CIRCUS“ v choreografii Jaroslava a Jany Krtičkových inspirované motivy kresleného filmu Madagaskar 3 účastnila hradecká taneční škola TAK Dance KROK soutěže v seniorské kategorie. Zde v konkurenci 10-ti choreografií z celé ČR a také Slovenska, probojovala do konečného finále, kde nakonec obhájila své vítězství z roku 2013 a stala se tak Mistrem ČR v plesových choreografiích 2015 – kategorie senior.

Hned následující sváteční pátek cestovala tato mistrovská taneční „partička tančících tučňáků“ za další výzvou a sice na Otevřené Mistrovství Slovenska v plesových choreografiích vypsané Slovenským svazem tanečního sportu (SZTŠ) do Žiáru nad Hronom, kdy se den na to 9.května 2015 ucházela s dalšími sedmi konkurenty o slovenský titul. Po odpoledních tanečních předkolách postoupil hradecký „AFRO CIRCUS“ mezi 5 nejlepších do večerního finále. Zde po nostalgickém veřejném hodnocení, kdy jsme si všichni zavzpomínali na veřejné hodnocení známkami používané na tanečních soutěžích v dobách dávno minulých, a ve vypjatém boji s 30-ti násobným domácím Mistrem z Bratislavy se hradečtí senioři z taneční školy TAK Dance KROK umístili na druhém místě tím jsou z nich nově i 1. vicemistři Slovenska 2015 v plesových choreografiích.

Chtěl bych jménem TAK Dance KROK poděkovat všem členům týmu seniorské formace AFRO CIRCUS za perfektní reprezentaci taneční školy a také bych rád poděkoval celému realizačnímu týmu včele s manželi Krtičkovými, choreografy a trenéry a kapitánem Mirkem Koulou. Dalo by se říci, že i po změně majitele, se taneční škola i nadále drží na absolutní špičce plesových choreografií a formací, které má v Hradci Králové tradici po desetiletí!

Tomáš Chmel

majitel taneční školy TAK Dance KROK